Travel Diary. Tallinn, Estonia

Nors daugelio aplinkinių manymu, didžiausias karantino išbandymas man buvo uždaryti restoranai, veiklą sustabdę oro uostai ir užsivėrusios šalių sienos mano sielai sukėlė kur kas didesnį „badą“. Laimei, vieną vasaros savaitgalį pavyko pasisvečiuoti senokai nusižiūrėtame, jaukiu senamiesčiu ir mielomis kavinukėmis garsėjančiame Taline. 

Atvykusi į Estijos sostinę pasijutau lyg tolimame, ne kaimyniniame užsienyje. Talinas kvepėjo Skandinavija. Joje kepamomis cinamoninėmis bandelėmis, šviežiai skrudinta kava, mielų smulkmenų krautuvėlėmis, žavingu, ramiu, subalansuotu gyvenimu.

Iš tiesų, kelionių jaudulio, juose pamatytų naujų veidų, atrastų unikalių vietų, paklaidžiojimų dar nematytomis gatvelėmis man trūko, lyg oro. Mintyse pasidžiaugiau, kad Talino, vis dėlto, nespėjau aplankyti anksčiau - šią vasarą Estijos sostinė vėl padovanojo išsiilgtų, tik kelionėse patiriamų jausmų.

F-hoone

Pirmąja stotele Taline tapo bohemiškas - hipster stiliaus restoranas „F-hoone“. Nuo pat pirmųjų sekundžių čia supratau, jog tai - ne eilinė, savo išskirtinę energiją spinduliuojanti vieta. Nors restorano erdvė milžiniška, jaukumą joje kuria dideli langai, žemiškų spalvų tonai, šiltas apšvietimas, žaliuojantys augalai. Tokio tipo interjerams negaliu likti abejinga - pamilau kiekvieną „F-hoone“ detalę. 


Be įspūdingos aplinkos, šioje vietoje rasite ir puikaus namų maisto. Čia ragavau lašišą su kreminiu risotto - po ilgos kelionės, toks jaukus patiekalas atgaivino ne tik kūną, bet ir mintis.
„F-hoone“ tiekia ir vėlyvuosius savaitgalio pusryčius. Nors šį kartą laiko išbandyti ryto meniu neturėjome, tokios galimybės nepraleisčiau kito vizito į Taliną metu.

Cafe Maiasmokk

Aplankyti seniausios Talino kavinės specialiai neplanavome, tačiau atsidūrę netoliese nebegalėjome praeiti pro šalį. Tokios vietos, kaip „Cafe Maiasmokk“ savo istorija, daugybę metų skaičiuojančiu interjeru, unikalia desertų lentyna traukte traukia užsukti. Puodelis espresso pro didelį langą stebint senamiesčiu žygiuojančius praeivius tapo tikra popietine romantika.

Kompressor

Jei tyrinėsite Talino restoranų gidus, neabejoju, jog pavadinimą „Kompressor“ juose aptiksite ne vieną kartą. Ši istorinė blyninė garsėja ne tik unikaliu, senus laikus menančiu interjeru, bet ir įspūdingomis, išsipūtusių lietinių porcijomis. 

Nors šią vietą aplankyti išties įdomu, abejoju, ar čia dar sugrįžčiau dėl įvairiausiais įdarais prikimštų blynų. Pusryčiams valgiau (tiksliau - mėginau įveikti) kiek pravėsusį, ganėtinai stora tešla apgaubtą lietinį. Ši patirtis nebuvo nemaloni, tačiau negaliu pasakyti, jog patiekalu likau sužavėta.

RØST


Visai kitaip norisi atsiliepti apie skandinavišką, cinamonu, sviestu ir šviežia kava kvepiančią kavinukę-kepyklėlę „RØST“. Joje stabtelėję vieną kartą, negalėjome neužsukti ir antrąjį. 

„RØST“ įsikūrusi jauname ir moderniame Talino rajone - „Rotermann City“. Vasarą čia smagu prisėsti lauke, o žiemą... žiemą šią vietą mintyse piešiau nušvitusią dar kitokiomis, jaukumu ir šiluma persmelktomis spalvomis. 

Gurkšnojant kavą galima stebėti, kaip čia pat, už prekystalio, gimsta karštos, cinamonu, migdolais, kremu, vaisiais gardintos bandelės. Padavėjai užtikrins, kad jūsų lėkštėje atsidurtų dar karštas rankų darbo skanėstas.

Kepyklėlę-kavinukę „RØST“ būtinai aplankykite lankydamiesi Taline.

Rataskaevu 16


Sugrįžkime prie Talino restoranų gidų. Restorano „Rataskaevu 16“ pavadinimas juose galėtų patekti į dažniausiai minimų sąrašus. Sužinoti, kuo ypatinga ši vieta, panorome ir mes.


Kalbėdama apie „Rataskaevu 16“ unikalumą, negaliu neišskirti šio restorano interjero - mano manymu, tai - nuostabi, namų jaukumo, šiltų rankos prisilietimų, įkvepiančių kelionių į kalnus rezultatas.
Tai stilinga vieta, kurioje dar ir jauku bei gera būti. 


Maistas, kurį ragavome buvo nuostabus. Skonių deriniai - išskirtiniai, juose atradau begalę įkvėpimo, įdomių, netradicinių sprendimų. 

Naminė duona tirpo burnoje - tam, kad sustotumėme ją valgyti, prireikė nemenkų valios pastangų. 

Pagrindiniam patiekalui pasirinkau troškintą elnieną, patiekiamą su kalafiorų kremu, pastarnokais, morkomis, juodųjų serbentų padažu. 


Pietų užbaigimui - išskirtinio skonio desertas: šaldytas mėlynojo pelėsinio sūrio pyragas su morkų ir šaltalankių užpilu bei mielu rašteliu nuo mus aptarnavusios padavėjos.

Manau, jog tokia ir šio restorano sėkmės paslaptis - čia dirba visa širdimi šiai vietai atsidavę žmonės.

Jahu burgers

Šeštadienio vakaro „vinimi“ tapo atsainaus interjero, bet ne atsainių, naminių mėsainių restoranas „Jahu burgers“. Sultingos jautienos burgeriai čia buvo vieni gardžiausių, kuriuos kada nors ragavau. Kiekvienas ingredientas atrodė pagamintas namų virtuvėje. Traškios bulvytės paskrudintos taip, kad jų skoniui negalėjome surasti jokių analogų. Šis sotus ir sultingas mėsainis buvo tobulas nuo pradžios iki pabaigos. 

Taigi, didžiausiais Talino atradimais karūnavau: RØST, F-hoone, Rataskaevu 16, Jahu burgers. Gaila, tačiau savaitgalio kelionė buvo kiek per trumpa tam, kad aplankyčiau visas Talino pažibas. Tikiu, jog geriausiųjų sąrašą dar būtų papildę - „Kaja Pizza Kook“, „Pegasus“, „NOA“. 

Tačiau gera žinoti, jog kitai viešnagei Estijos sostinėje dar liko keletas neišbandytų, bet, tikėtina, gerais įspūdžiais apdovanosiančių vietų. Jei jas aplankysite anksčiau, nei aš, pasidalinkite įspūdžiais. 


Contact me: g.gumuliauskyte@gmail.com
Follow my blog on: instagram and facebook.

Komentarai