2016 m. lapkričio 11 d., penktadienis

Lunch Time. Holigans Vilnius

Kai kurie dalykai yra sutverti skleisti harmoniją: nuraminti, kai galvoje mintys nebespėja bėgti viena paskui kitą, sušildyti, kai lauke vėjas negailestingai skverbiasi pro storiausius megztinio siūlus ir suteikti laimės, kai jautiesi tarsi ką tik būtum sugrįžęs namo. Būtent tokius jausmus - šilumą, jaukumą ir meilę skleidžiančią vietą visai nesunku rasti Vilniuje - tai vegetariško/veganiško maisto restoranas "Holigans", savo paprastumu šildantis net pačius įnoringiausius gomurius.

Apie restorano "Holigans" sleidžiamą idėją kalbėjomės su vienu iš šio restorano įkūrėju Ramūnu. Jo teigimu, svarbiausias "Holigans" tikslas - matyti laimingus žmones. Juk kiekvienas nusipelnė valgyti "švarų", tikrą ir kokybišką maistą. Ir iš tiesų, "Holigans" šūkis - "Vegetariškas maistas tavo laimingai dienai!" turi magiškų galių. Papietavus čia - norisi tik šyspotis.


Idėja gaminti maistą iš ekologiškai išaugintų vietinių produktų traukte traukia išmėginti kokį nors patiekalą. Na, arba du. O gal dar ir desertą?..

Kasdien dienos pietų metu čia rasite specialų pasiūlymą - sriuba ir pagrindinis patiekalas jums atsieis 4,99€. Už didesnę porciją sumokėsite vienu euru brangiau, tačiau pripažinsiu, soti buvau dar tik įpusėjusi valgyti antrąjį patiekalą (pasirinkau mažesnę porciją).
Sriubos dvi: panelė "žirnė" ir "burokė". Pasirinkau pirmąją ir galiu drąsiai teigti, jog sriuba buvo ne tik labai soti, bet ir be galo skani bei aromatinga. Rekomenduoju!

Vėliau atėjo eilė antrajam patiekalui - tą dieną "Holigans" paruošė daugiaryžį su daržovėmis, karamelizuotomis paprikomis, kepintu panyro sūriu, karamelizuotais riešutais ir saldžiarūgščiu padažu. Šalia jo - traškios ir gaivios salotos. Turbūt žinote tą jausmą, kai supranti, jog jau esi sotus, tačiau sustoti tiesiog negali, nenori ir apskritai, kas čia per suvaržymai... Todėl kone užsimerkęs, palaimingai toliau džiaugiesi skonių jūra bei spalvomis.


Pamiršau paminėti faktą, jog vos tik įeini į "Holigans" - tave pasitinka blizgantys purių tortų atvaizdai vitrinoje. Atrodo, galėtum valandų valandas stovėti ir, ko gero, vis tiek būtų sunku išsirinkti vieną vienintelį. Nebuvau išimtis, todėl išsirinkau du - tiramisu su obuoliais ir tortą, viltingu pavadinimu - "Vestuvinis". Galiu pasakyti tik tiek, jog pyragų skonis daug geresnis nei vestuvėse. Tokie tikri, naminiai ir turtingi sluoksniai būtų privertę išsižioti, bet tam nebuvo laiko - norėjosi tik ska-nau-ti.

Natūrali cikorijų kava - dar vienas išspręstas klausimas - kur gi prisiminti pasiilgtą vaikystės skonį.

Mano verdiktas - taip gardu nebūna net vestuvėse! 
Supratus, jog maistas, kurį valgai ne tik skanus, bet ir "švarus" - norisi tik šyspotis, dėkoti ir dalintis šiuo atradimu su visais. 

Holigans
Šopeno g. 10, Vilnius
Follow me on: Facebook and Instagram