2016 m. lapkričio 4 d., penktadienis

New menu Degustation. Vapiano Vilnius

Kas gali būti geriau darganotą rudens vakarą nei sušildančio ir spalvingo itališko maisto degustacija? Tikrai, sunku sugalvoti ką nors prašmatniau. Mano aprašyme trūksta tik jaukių pokalbių, o jų, lyjantį ketvirtadienio vakarą su Lietuvos maisto blogeriais restorane "Vapiano" taip pat netrūko. Ką lapkričio bei gruodžio mėnesiams paruošė šis itališko maisto restoranas nekantrauju papasakoti jums.


Tradiciškai ratu susėdę aplink "Vapiano" alyvmedį pradedame vakarą nuo pokalbių ir pirmojo patiekalo - trintos žiedinių kopūstų sriubos su bazilikų padažu pristatymo. Sakyčiau, puikus pasirinkimas šilumos pasiilgusiam skrandžiui - skonių paletė, tekstūra ir net spalva - puiki. 

Toliau seka "starteriu" mano pačios pavadintos salotos su granatais bei kitos, kiek sotesnės - "spalvingosios salotos". Ant grotelių kepta marinuota sojų varškė salotas su granatais pavertė lengvu vakaro užkandžiu, o "spalvingosios salotos" tapo pilnaverčiu patiekalu - su tigrinėmis krevetėmis, kukurūzų burbuolėmis, vyšniniais pomidorais. Užsisakiusi sriubos ir pastarųjų salotų jausčiausi soti ir laiminga, o salotas su granatais rinkčiausi, jei norėčiau kažko lengvo.

Po šio "įvado" atėjo eilė "Vapiano" restoranui pademonstruoti savo stipriąją pusę - itališkus makaronų patiekalus. Pirmieji, pavadinti ūkiškais ("ūkiški makaronai"), buvo tikrai sotūs ir pilni skonių. Aštrios dešrelės (patikėkite manimi, tikrai aštrios!), rozmarinai, brokoliai, aitriosios paprikos buvo puikiai jaučiami ingredientai. Na, o "indiški makaronai" (pasirinktinai su kepta antiena arba vegetariška versija su sojų varške) tą vakarą pelnė, ko gero, visų dalyvių simpatijas. Antiena - sultinga ir minkšta, obuoliai, kiniški kopūstai, mėtos, bei švelnus medaus ir kario padažas - viskas puikiai dėrėjo tarpusavyje.

Ūkiški makaronai ir indiški makaronai

Indijos tematika vakarą tęsė "indiškas rizotas" su vištiena, baltaisiais svogūnais, obuoliais ir kario padažu. Razinos, kuriomis buvo papuoštas risotto, tobulai išryškino visą patiekalo paletę. Kreminė ryžių tekstūra taip pat sužavėjo. Kartočiau!

Pilni įspūdžių laukėme likusių patiekalų. Visuomet svajojau paragauti "Vapiano" kepamas picas - aplinkinių geri atsiliepimai žadino smalsumą. Taigi, ketvirtadienio vakarą mano svajonė išsipildė ir trikampėlis plonapadės picos su mocarela, krevetėmis, jūrų gėrybėmis, špinatais bei juodosiomis alyvuogėmis ištirpo burnoje. Lengva, neperkrauta, turtinga, tačiau subtili pica puikiai tiks kartu su taure balto vyno.

Paskutinė, pati laukiamiausia ir labiausiai intriguojanti vakarienės dalis - desertas. Šį kartą jis pranoko lūkesčius. "Vapiano" paruoštas crème brûlée buvo tiesiog puikus. Jausmas, lyg vėl būčiau sugrįžusi į Paryžių, šaukštu skelčiau traškią cukraus plutelę ir su pasimėgavimu ragaučiau sodrų kreminį desertą. Šį skanėstą įtraukiau į savo trijų vakaro favoritų sąrašą.

Kitas desertas skirtas lazdyno riešutų gerbėjams - kremo "Nutella" putėsiai su traškiais lazdyno riešutų sausainiais ir skrudintais lazdyno riešutais. Saldu, labai lengva ir taip skaniai traška!


Indiškas risotto ir salotos su granatais

Gražu, sotu, šilta - kaip visuomet, įdomi ir naujus potyrius sužadinanti "Vapiano" patiekalų degustacija. Paklausta, kas labiausiai patiko, galvoje iš karto sudariau trijų patiekalų sąrašą, kurį mielai užsisakyčiau vakarienės metu: žiedinių kopūstų sriuba su bazilikų padažu, indiškas risotto bei karališkasis crème brûlée. Paragaukite ir išsirinkite savo favoritus! 
O aš siunčiu atskirą padėką vakaro organizatorei Eglei. Už gero maisto ir kalbų apie jį skatinimą!

Mano prisiminimus iš ankstesnės "Vapiano" meniu degustacijos rasite čia
Follow me on: Facebook and Instagram

Komentarų nėra: