2016 m. vasario 10 d., trečiadienis

Pusryčiai mieste. Desertinė "Atostogos"

Turbūt nieko nenustebinčiau pasakydama, jog geriausias dienos maistas man yra pusryčiai. Be jų ir be rytinės kavos puodelio, negaliu pradėti dienos! O už viską labiausiai mėgstu ilgai trunkantį pusryčių valgymo ritualą, kuomet galima jaukiai įsitaisius lovoje pasimėgauti maistu, galvoje susidėlioti dienos planus ir pasidaryti tikrų tikriausias rytines atostogas. 

Sparčiai populiarėjant pusryčių ir brunch'o mieste idėjai, atsiranda vis daugiau ir daugiau vietų, siūlančių savo pusryčių meniu. Viena jų, pasivadinusi širdžiai mielu pavadinimu - desertinė "Atostogos". Ši vieta mane domino jau labai seniai, todėl sulaukus jų ruošiamo vėlyvų pusryčių debiuto, užsukome čia praleisti saulėto šeštadienio ryto. Turiu pasakyti, jog kavinės idėja, orientuota į atostogas, yra ne iš piršto laužta! Jaukus staliukas prie lango, atostogų atributika ant sienų ir malonus aptarnavimas iš karto leido atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienybės darbų. 


Desertinės "Atostogos" pusryčių meniu nėra platus, o tai, mano nuomone, dar vienas pliusas, leidžiantis suprasti, jog virtuvėje orientuojamasi ne į patiekalų įvairovę, bet į kokybę. Mano pasirinkimas buvo aiškus dar prieš ateinant - Benedikto kiaušinis ir puodelis kavos (vienas rytų, kai norisi būtent TO konkretaus patiekalo!). Laikausi principo, jog jeigu kava būna neskani - daugiau į tą vietą pusryčiauti neinu. Manau, jog svarbiausias ryto gėrimas turi būti tinkamai paruoštas ir nepriminti perkepusių kavos pupelių skonio. Pirmas gurkšnis ir aš supratau, jog čia dar ateisiu išbandyti kitų pusryčių patiekalų :)

Na, o dabar apie Benediktą. Tradiciniame "Egg Benedict" recepte skystai virtas kiaušinis patiekiamas ant "English muffins", kitaip tariant - purios, minkštos, olandišką padažą tobulai sugeriančios duonos. Tuo tarpu desertinėje "Atostogos" tradicinis receptas transformuojamas - Benedikto kiaušinis (5€) patiekiamas ant bulvių paplotėlio. Turiu pasakyti, jog sprendimas pasirodė tikrai įdomus, tačiau skonis pralenkė lūkesčius ir kartu su lašiša, triufeliniu padažu bei skystu kiaušinio tryniu susiliejo į tobulą visumą. Apie padažą galėčiau parašyti atskirą įrašą, matyt, dėl jo sudėtyje esančių triufelių, kuriems neįstengiu atsispirti.

Tiesa, prieš mums užsisakant patiekalus, padavėja įpila geriamojo vandens. Aš labai vertinu tokias vietas, kuriose nereikia nuolat prašyti "atnešti dar vandens" arba apskritai "atnešti stiklinę vandens". Viskas apgalvota. Kaip ir turėtų būti per atostogas :)


Taigi, vizitas desertinėje "Atostogos" buvo puikus. Iki tobulumo norėtųsi gražaus ir lygaus cappuccino kavos pieno kremo, tačiau tikrai tikiu, jog ateityje jis toks ir bus - tobulas! O aš laukiu nesulaukiu "Atostogų" desertų degustacijos. Pirmoji jų jau visai greitai - vasario 11d. vyksiančiame "Gastro Vilnius 2016" renginyje, apie kurį jums jau nekantrauju papasakoti čia. 

À bientôt!

Desertinė "Atostogos"
M.K.Čiurlionio g. 8 Vilnius

1 komentaras:

Sigita rašė...

Atrodo tikrai jaukiai ir gražiai. Manau, jog desertinės savininkai tikrai apsidžiaugtų tokiu atsiliepimu! :)